A fogorvos fáj
Ugyan, ma már egy-egy műtét sem fáj, hiszen zseniális technikák léteznek az érzéstelenítésre. Ugyanez igaz a fogorvosra is – hidd el, aligha fogják kihúzni úgy a fogad, hogy bármit is éreznél belőle. A fogorvosi ellátás maximum akkor fájhat ha későn látogatunk el a fogorvoshoz és a gyulladás átveszi az uralmat.
Ha Te is szeretnél fájdalommentes fogászatra Budapesten menni, akkor jó szívvel ajánljuk figyelmedbe a Móricz Dental fogászatát.
Csak akkor kell fogorvoshoz menni, ha már fája fogunk
Ez bizony a leghatalmasabb tévhit. A fogunk ugyanis csak akkor fáj, ha a helyzet már elharapózott és nagy a baj. Érdemes tehát legalább évente részt vennünk fogászati konzultáción, hogy idáig el se juthassunk.
A kismamák nem kaphatnak érzéstelenítőt a fogorvosnál
A napjainkban forgalmazható lévő érzéstelenítők már nem tartalmaznak olyan anyagokat, amelyek magzatra károsak lehetnek. Így tehát, ha a kismama már túl van a rosszullétek időszakán, bátran kaphat érzéstelenítőt, fájdalomcsillapítót. Az egyetlen érzéstelenítést kizáró tényező a gyógyszerallergia lehet.
Minél erősebben dörzsölöd a fogad, annál hatásosabb a fogmosás
Ez egyáltalán nem igaz. Ha ugyanis túl erősen dörzsölöd a fogad, könnyen felsértheted az ínyed. Érdemes tehát inkább puhább sörtéjű, kisebb fogkefét választanod és inkább a részletességre, mintsem az erőre helyezned a hangsúlyt. Ráadásul így a fogkeféd is haamrabb felmondja majd a szolgálatot.
A fogkefét akkor kell cserélni, ha a sörték már szétállnak
Akkor már muszáj, mert láthatóan nem tölti be a funkcióját, de érdemes előbb. Ideális esetben 8 hetente cseréljük azt, mert addigra csökken a sörték hatékonysága! Ráadásul az olyan fogkefék, amik nedvesek és nem száradnak ki rendesen, jó táptalajai lehetnek a bacilusoknak – így pedig könnyen többet árthatunk velük, mint használunk.