Mikor legyen az ünneplés?
Ideális esetben az eljegyzést követő hetekben (egy hónapon belül), még az esküvő előtt. Tudjuk hogy a jó munkához idő kell, de ha a leánykérés még kérdéses, semmiképp ne kezdd el előtte szervezni a bulit, hiszen az egész egyik legnagyobb szépsége a talány és a meglepetés. Ráadásul az is fontos, hogy semmiképp ne gondold azt, hogy ez egy „kis esküvő”, így ne keríts neki olyan hatalmas feneket!
Mit viseljünk ilyenkor?
Ugyanígy a „nem esküvő” szabály érvényes itt is, így nem kell csupa fehérben gondolkodnod, sem fátyolban, csokorban és egyéb csoda-kiegészítőben. Légy kifinomult és elegáns, hiszen Te vagy az ünnepelt, de figyelj a mértéktartásra!
Ki szervezze az összejövetelt?
Hagyomány szerint a menyasszony szülei az esemény házigazdái, de más jótétlélek is lehet a násznépből. Az sem gond azonban, ha a saját kezetekbe vennétek az irányítást és Ti szeretnétek megszervezni a saját eljegyzési partitokat.
Hol legyen a parti?
Igazából bárhol. Ami fontos, hogy az időjárásváltozással mindenképp számoljatok, így érdemes fedett helyre tervezni az eseményt. Ha szeretnétek biztosra menni a helyszínválasztást illetőleg, érdemes egy rendezvényszervező cég segítségét kérni, akik ráadásul az esemény megszervezésében is segítségetekre tudnak lenni. A Zsidai Rendezvénynél például egészen szuper eljegyzési buli helyszínek közül válogathattok.
Mi történjen?
Szervezhettek táncolós-zenélős bulit, de akár egy egyszerű vacsora, vagy egy hangulatos villásreggeli is tökéletes lehet az ünnepléshez. Én egészen biztosan a villásreggeli vagy egy teadélután mellett döntenék (de a pezsgő természetesen ilyenkor sem maradhat ki), hiszen ki ne szeretné a hercegnő-hangulatot már az esküvő előtt? Ugye?!