Miért is olyan nagyszerű a fürdőzés?
Már túl azon, hogy hihetetlenül megnyugtató, kellemes, ideális módja az elme kiürítésének. De beszéljünk picit arról is, hogy milyen jótékony hatásokat gyakorol a szervezetre magára. A melegben a kötőszövetek ellazulnak, a pórusok kitágulnak és megkezdődhet a méreganyagok távozása a szervezetből. Ha só is van a vízben, a sókristályok még magukhoz is vonzzák ezeket a szennyeződéseket.
Amennyiben te is azok táborát erősíted, akik imádnak a kádban ázni, habfürdőzni, esetleg elkortyolni egy pohár bort, akkor érdemes lehet elgondolkodnod egy prémiumkád, vagy masszázskád beszerzésén. Csupán egyszeri beruházás, viszont garantáltan életed egyik legjobb döntéseként fogsz rá gondolni!
Tejes- búzacsíraolajos fürdő
Adjunk a fürdővízhez 2 liter tejet, vagy 1 liter tej és 4 evőkanál búzacsíraolaj keverékét, áztassuk magunkat benne 15-20 percig, majd finoman töröljük meg testünket. Fertőtleníti, tisztítja, puhítja és nyugtatja a bőrt.
Rózsafürdő
Keverjünk el 5 csepp rózsaolajat egy pohár tejszínben, majd a keveréket adjuk a fürdővízhez. De illóolaj helyett vagy azt kiegészítve használhatunk muszlinba kötött, vagy egyszerűen a víz tetejére hintett rózsaszirmokat is. Bőrünk bársonyos és illatos lesz tőle.
Tengeri sós fürdő
Szórjunk három marék tengeri sót (lehetőleg holt-tengeri fürdősót) a vízbe, melybe nyakig mártózva fürdőzzünk 30-40 percig lefekvés előtt. Ha közben a víz hűlni kezd, adjunk hozzá forró vizet. A bőrünkbe ivódó ásványi anyagok és nyomelemek fokozzák a vérkeringést, feszesítik a kötőszövetet, aktiválják a bőrfunkciókat, és stabilizálják a bőr nedvességtartalmát.
Olajos fürdő száraz bőrre
A száraz bőrre az egyik legjobb megoldás, ha 5-10 csepp olíva- vagy mandula olajat cseppentünk a fürdővízbe. Táplálja, és regenerálja a kiszáradt bőrt.